מה ההבדל בין חשבונאות לראיית חשבון

ראיית חשבון

אתם עומדים להקים עסק ורוצים לנהל אותו בצורה הכי מסודרת שאתם יכולים? אם כך, ברור שאתם תוהים, בין היתר, איך להתמודד אם אתגר החשבונות. איזה מיסים צריך לשלם? ואיך תשלמו את המשכורות של העובדים? עוד לפני שתנסו להבין איזה שירותי ראיית חשבון יכולים להתאים לכם, צריך לעצור ולהבין: מהו בעצם ההבדל בין חשבונאות לראיית חשבון? בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים, המקצועות הללו שונים אחד מהשני. ניתן לראות שאפילו מבחינת ההשכלה הנדרשת יש הבדל. רואה החשבון הוא אדם שלמד ועשה לפחות תואר אקדמי ראשון. בנוסף, הוא הוסמך על פי החוק במדינת ישראל לעסוק במקצוע הזה. לעומת זאת, מי שמנהל חשבונות, או נותן שירות בתחום החשבונאות, עבר קורס בלבד. הקורס נמשך לרוב כמה חודשים ובמסגרתו מקבלים הסטודנטים ידע וכלים בסיסיים לניהול חשבונות. מבחינת העבודה בפועל, ברוב המקרים מי שעוסק בתחום החשבונאות לא ייצג את הלקוחות שלו בפני רשויות המס.

איזה שירותי ראיית חשבון העסק שלכם באמת צריך?

בבואנו לדבר על ראיית חשבון אנחנו רואים שיש הרבה משימות בתחום הזה. כך, למשל, צריך לפתוח את התיק של העסק שלכם במס הכנסה וגם במע"מ. צריך להגיש דוחות תקופתיים לרשויות המיסים ולא פעם צריך גם לקבל ייעוץ מס. חשוב להבין שללא ייעוץ כזה אתם עלולים לעשות טעויות מיותרות שאח"כ תשלמו עליהן ביוקר. לכן, אם יש לכם אפשרות לקבל שירותי ראיית חשבון ברמה גבוהה וכך לחסוך לעצמכם טעויות מיותרות, שווה לקחת זאת בחשבון. חשוב לדעת: שירות כזה דרוש לא רק לחברות גדולות שמעסיקות מאות עובדים. האמת היא, שגם עסקים קטנים זקוקים לשירות כזה. לכן זה לא משנה באיזה תחום אתם נותנים שירות או מה אתם עושים בעבודה שלכם בפועל. מה שכן בטוח, זה שעם שירות מקצועי בתחום הזה תוכלו לישון בשקט ולדעת שיש מי שעוזר לכם בנושא המורכב הזה.

שירותי הנהלת החשבונות שלא תוכלו לוותר עליהם

מעבר לשירותי ראיית חשבון מקצועיים, ברור שיש היום עסקים שזקוקים גם לשירותי הנהלת חשבונות. במסגרת שירות כזה ניתן לדבר על מגוון רחב של פעולות, כמו למשל:

  • הגשה של דוחות תקופתיים
  • הפקה של חשבוניות וקבלות ללקוחות
  • הנפקה של תלושי שכר לעובדים
  • תשלומים מסוגים שונים לספקים ולנותני שירות אחרים
  • הפרשה לחסכונות ועוד

חשוב להבין שלא פעם, כאשר התחום הכלכלי בעסק לא מנוהל כמו שצריך, אז מתחילות הצרות. לא חסרים מקרים שבהם בעלי עסקים משלמים הרבה יותר מיסים ממה שהם צריכים. מקרים כאלה קורים, למשל, כאשר לא מתבצע תיאום מס בצורה נכונה או כאשר בעל החברה לא קיבל ייעוץ נכון. לכן חשוב מאוד להקפיד על הדברים האלה כבר מהימים הראשונים של ניהול העסק שלכם.

הנהלת חשבונות שמתבצעת במיקור חוץ

בשנים האחרונות אנחנו רואים שבין אם מדובר על תחום כמו ראיית חשבון והנהלת חשבונות ובין אם מדובר על תחומים אחרים, שירותים במיקור חוץ זוכים להצלחה. זה לא במקרה, שכן פעמים רבות זה הרבה יותר נוח וגם יותר כלכלי. אם ניקח לדוגמא תחום כמו הנהלת חשבונות, אנחנו נראה שלא כל בעל עסק יכול להעסיק מחלקה שלמה שתנהל את חשבונות העסק שלו. לכן, בדיוק במצבים כאלה שירות במיקור חוץ יכול להיות יעיל. היתרון המרכזי הוא שאתם משלמים אך ורק על השירות עצמו שאתם מקבלים. אתם לא צריכים לשלם מחיר גלובלי גבוה שכלל לא רלוונטי למה שאתם צריכים. במיקור חוץ השירות יכול להיות נקודתי לצרכים המשתנים של העסק שלכם ולכן גם הגמישות כאן רבה.

האפשרות לניהול חשבונות ושירותי ראיית חשבון אונליין

הקמה של עסק חדש זו תקופה מלחיצה. בדרך כלל צריך להשקיע בכל החזיתות בו-זמנית, מה שאומר שזמן הופך להיות מצרך נדיר. לכן ברור מדוע לא תוכלו לדמיין את עצמכם מגיעים למשרדו של מנהל החשבונות שלכם או אל רואה החשבון שבו אתם בוחרים. זה נשמע לכם מוכר? חוששים מבזבוז זמן יקר שאין לכם? אתם לא לבד. בעידן המודרני שבו אנחנו חיים ניתן לראות שגם שירותי ראיית חשבון וניהול חשבונות ניתן לקבל אונליין. יש לכך יתרונות רבים, כמו למשל, העובדה שזה חוסך לכם זמן יקר. אתם לא צריכים לקבוע פגישה עם רואה החשבון ולא צריכים לנסוע עד למשרדו של מנהל החשבונות. הכול קורה אונליין, בכל רגע שתרצו. בנוסף, האופציה של ניהול כזה אונליין מאפשר לכם גישה לכל החשבונות שלכם בכל רגע. זה מאפשר לכם להיות כל הזמן בשליטה, מה שאומר שכך אתם עושים הרבה פחות טעויות. זה לא במקרה שהיום בעלי עסקים רבים בוחרים את האפשרות הזאת, ובהחלט גם לכם כדאי לבדוק זאת מקרוב.

איך לבחור ממי תקבלו שירות חשבונאות מובילים?

יש לכם דילמה ממי תרצו לקבל שירות בתחום הזה? אפשר להבין אתכם. האמת היא, שבדיוק בגלל שמדובר על תחום משמעותי שישפיע על עתיד העסק, יש טעם לבדוק במי אתם בוחרים. הרעיון הוא להפקיד את הנושא החשוב הזה בידי אנשי המקצוע שבאמת תוכלו לסמוך עליהם. בדקו עד כמה הם מנוסים, ובעיקר, מי באמת ממליץ עליהם? בסופו של דבר, אם ינהלו את הצד הכלכלי של העסק שלכם אנשי מקצוע מנוסים ומובילים, אתם תראו שלא תצטערו על כך בעתיד. מחפשים את הטוב ביותר? פנו עוד היום אל חברתו של אדם ירושלמי, כי כאן אתם בידיים טובות. הנהלת חשבונות אונליין במיקור חוץ זה כל מה שאתם צריכים כדי להתפנות למה שחשוב באמת: ניהול נכון של העסק שלכם. צרו קשר עוד היום ותראו שהעסק שלכם יצליח, אפילו יותר ממה שאתם מדמיינים.

עוד פוסטים

דיגיטיזציה

השפעת הדיגיטציה על עולם הפיננסים העסקי

בעשורים האחרונים, הדיגיטציה חוללה מהפכה בכל תחומי החיים, ועולם הפיננסים העסקי אינו יוצא מן הכלל. השינויים הטכנולוגיים הדרמטיים שינו לחלוטין את האופן שבו עסקים מנהלים

תודה שיצרתם איתנו קשר

נציג יחזור אלייך בהקדם