מה חשוב לדעת על מענקי קורונה?

גל ראשון, שני ושלישי, בידוד, בדיקות, חיסונים ומי יודע מה עוד טומנת בחובה הקורונה. היא חוללה נזקים אכזריים וגרמה לרבים מאיתנו נזקים כלכליים עצומים. כאן חשוב לדעת כי בעלי עסקים וכן מי שמוגדר כפרילנסר זכאי לקבל מענקים שנועדו להעמיד את העסק על הרגליים, ולאפשר לו לשרוד את התקופה הכלכלית המורכבת הזו למרות כל הקשיים.

מה שצריך לדעת על מענקי קורונה

מטעם הרשויות יש שני סוגים עיקריים של מענקים שניתנים לבעלי עסקים.

  • מענק סיוע לעסקים עבור הוצאות קבועות – מענק מיוחד שנועד לאפשר לבעל העסק לשלם את ההוצאות הקבועות של העסק, גם בתקופה בה העסק שלו לא הכניס והוא לא הרוויח. כך יוכל בעל העסק לממן שכירות, הוצאות חשמל, משכורות וכן הלאה.
  • רשת ביטחון כלכלית – זו תוכנית מטעם משרד האוצר. התוכנית חותרת לבלום את הנזקים החמורים שספגו בעלי עסקים רבים שלא יכלו לקיים פעילות בימי הסגר. כמו כן יש עסקים רבים שלא הצליחו לחזור לפעיות מיטבית בגין האיסור להתקהל.

בנוסף יש הקלות שונות שכל בעל עסק יכול לבדוק האם הוא זכאי להם. לדוגמה, הנחה בארנונה עבור בעלי עסקים שנאלצו להשבית את פעילות העסק בגין הנגיף הסיני שהשתולל כאן בארץ. כמו כן יש אפשרות לקבל הקלה בתשלומי מים עבור עסקים שצורכים כמויות משמעותיות של מים למטרות תעשייה ומסחר.

כיצד לממש את הזכויות שלי?

חשוב לדעת שכל בעל עסק צריך להיות אקטיבי על מנת לממש את הזכויות שמגיע לו לקבל כחוק. לכל הטבה ולכל מענק הוא צריך להגיש בקשה כנדרש, לצרף נתונים נדרשים ולוודא כי הוא פעל בהתאם לנהלים על מנת להבטיח לעצמו את ההטבות ואת המענקים שמגיע לו לקבל.

ממשקים מבית רשות המיסים

רשות המיסים הקימו לטובת העניין ממשק מתקדם ונוח לשימוש אשר מאפשר לכל בעל עסק ולכל פרילנסר להגיש את הבקשות למענקים שמגיע לו לקבל בהתאם לכללים. המבקש יציין את סכומי ההכנסות שלו בשנת הקורונה בהשוואה להכנסות באותה תקופה בשנה הקודמת. המערכת שולחת קוד אימות ומציגה את הודעת הזכאות שלכם לנוכח הנתונים שהזנתם במערכת.

אי זכאות והשגות

במידה וקיבלתם סכומים מסוימים או שנקבעה אי זכאות למענקים, יש לכם הזכות להגיש השגות בהם תנמקו מדוע אתם סבורים שמגיע לכם לקבל מענקים שלא אושרו לכם. חשוב לדעת כי פעולות אלו אמנם יכולות לאפשר לכם לקבל סכומים נוספים של כסף. אך חובה לפעול בצורה אחראית כדי למנוע מצב בו אתם מקבלים סכומים שלא מגיע לכם לקבל כחוק. רשות המיסים תגבה את הכספים הללו עם ריביות.

נכון להתייעץ עם גורמים מוסמכים שמכירים את התחום, ויכולים לבדוק יחד אתכם את הזכויות שאתם יכולים לקבל, תוך נקיטת הצעדים על מנת לממש את הזכויות הללו.

עוד פוסטים

דיגיטיזציה

השפעת הדיגיטציה על עולם הפיננסים העסקי

בעשורים האחרונים, הדיגיטציה חוללה מהפכה בכל תחומי החיים, ועולם הפיננסים העסקי אינו יוצא מן הכלל. השינויים הטכנולוגיים הדרמטיים שינו לחלוטין את האופן שבו עסקים מנהלים

תודה שיצרתם איתנו קשר

נציג יחזור אלייך בהקדם